WinAlp - software pro správu a hromadný tisk adres a kontaktů

FORTIA spol. s r.o.
- autor software pro směnárny a adresáře firem ALP (program pro evidenci a tisk adres, kontaktů)


Mapa stránek


WinAlp 5.0 - soubory ke stažení

Prohlížeč obrázků FortiaViewer

FortiaViewer je jednoduchý, praktický prohlížeč obrázků (souborů typu JPG a BMP), který je sice součástí programového vybavení WinAlp, ale lze jej také zdarma využívat a šířit jako samostatný program.

FortiaViewer je menší než standardní fotografie (230 kB), není třeba jej instalovat, takže si ho můžete přidat například do každé složky s fotografiemi na CD. Nebudete se tak muset starat o to, jaký prohlížeč obrázků mají v počítači nainstalovaný Vaši přátelé, jimž fotografie chcete ukázat.

Program po spuštění načte názvy všech souborů JPG a BMP v aktuální složce a vytvoří abecedně řazený seznam těchto názvů. Poté zobrazí první obrázek v seznamu, resp. ve složce na celé obrazovce, resp. v jejich skutečné velikosti (menší obrázky prohlížeč nezvětšuje, ale zobrazí na černém pozadí) a v závislosti na konfiguraci buď čeká na stisknutí některé z ovládacích kláves nebo tlačítka myši, nebo začne ve zvoleném časovém intervalu postupně zobrazovat obrázky ve složce.

Ovládání prohlížeče je zcela jednoduché. Mezerníkem nebo pravým tlačítkem myši přejdete k dalšímu obrázku, klávesou Backspace nebo levým tlačítkem myši se vrátíte k předchozímu obrázku, klávesa K vyvolá konfigurační okénko, klávesou I zobrazíte informace o obrázku, stisknutím S zobrazíte seznam obrázků ve složce, v němž můžete zaškrtáváním vybrat obrázky, které chcete zobrazovat, F1 vyvolá nápovědu, Esc či mínus program ukončí.

Ke stažení:

fortiaviewer.exe (240 kB | 22.4.2008) - Prohlížeč obrázků FortiaViewer

fortiaviewer-prirucka.pdf (170 kB | 5.7.2008) - Příručka k FortiaViewer

fortiaviewer.zip (119 kB | 22.4.2008) - Prohlížeč obrázků FortiaViewer